İade ve Teslimat Şartları

1.SEVKİYAT/TESLİMAT PROSEDÜRÜ

Mybarkod.com.tr ye ait web sitesi şartlarını içeren iade ve teslimat şartlarıdır.

1.1. SEVKİYAT:Sipariş onayı mailinin gönderilmesiyle birlikte ürün/ürünler SATICI’nın anlaşmalı olduğu kargo Şirketine verilir.

1.2. TESLİMAT:

1.2.1. Kargo fiyatı sipariş toplam tutarına eklenmekte ve ALICI tarafından ödenmektedir. Ürün bedeline dâhil değildir. Ürün/ürünler SATICI’nın anlaşmalı olduğu kargo ile ALICI’nın adresine teslim edilecektir.

1.2.2. SATICI satış anında yürüttüğü ve/veya web sitesinde şartlarını ilan ettiği kampanyalara bağlı olarak kargo ücretinin tamamını ya da bir kısmını ALICI’ya yansıtmayabilir. SATICI kargo ücretine yönelik olarak uygulanan usul ve yöntemleri gelecekte değiştirme hakkını saklı tutar.

1.2.3. Teslimat süresi, Sipariş onayı mailinin gönderilmesinden ve sözleşmenin kurulmasından itibaren 30 gündür. ALICI’ya önceden yazılı olarak veya bir sürekli veri taşıyıcısıyla bildirilmek koşuluyla bu süre en fazla on gün uzatılabilir. Ürünler, Kargo şirketlerinin adres teslimatı yapmadığı bölgelere telefon ihbarlı olarak gönderilir.

1.2.4. Kargo Şirketinin haftada bir gün teslimat yaptığı bölgelerde, sevk bilgilerindeki yanlışlık ve eksiklik olduğu hallerde, bazı sosyal olaylar ve doğal afetler gibi durumlarda belirtilen gün süresinde sarkma olabilir. Bu sarkmalardan dolayı ALICI, SATICI’ya herhangi bir sorumluluk yükleyemez.

1.2.5. Ürün, ALICI’dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden, sevk bilgilerindeki yanlışlık ve/veya ALICInın yerinde olmamasından doğabilecek ekstra kargo bedellerinden SATICI sorumlu değildir. Belirtilen günler içeriğinde ürün/ürünler müşteriye ulaşmadıysa teslimat problemleri https://mybarkod.com.tr da yer alan müşteri hizmetlerine derhal bildirilmelidir.

1.2.6.Zarar görmüş paket durumunda; Zarar görmüş paketler teslim alınmayarak Kargo Şirketi yetkilisine tutanak tutturulmalıdır. Eğer Kargo Şirketi yetkilisi paketin hasarlı olmadığı görüşünde ise, paketin orada açılarak ürünlerin hasarsız teslim edildiğini kontrol ettirme ve durumun yine bir tutanakla tespit edilmesini isteme hakkı ALICI’da vardır. Paket ALICI tarafından teslim alındıktan sonra Kargo Şirketinin görevini tam olarak yaptığı kabul edilmiş olur. Paket kabul edilmemiş ve tutanak tutulmuş ise, durum, tutanağın ALICI’da kalan kopyasıyla birlikte en kısa zamanda SATICI Müşteri Hizmetlerine bildirilmelidir.

2.ÜRÜN İADE VE CAYMA HAKKINA İLİŞKİN PROSEDÜRÜ

2.1. ÜRÜN İADE:

2.1.1.ALICI malı teslim aldıktan sonra 14 (on dört gün) içerisinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin sözleşmeden cayma hakkına sahiptir.

2.1.2.Cayma hakkının kullanım süresi çoklu siparişlerde son ürünün tarafınıza ya da sizin yerinize belirlediğiniz, taşıyıcı firma hariç, üçüncü kişilere teslim edilmesinden itibaren ve tekli siparişlerde ürünün tarafınıza ya da sizin yerinize belirlediğiniz, taşıyıcı firma hariç, üçüncü kişilere teslim edilmesinden itibaren başlayacaktır.

2.1.3.Cayma hakkı bildirimi ve Sözleşme’ye ilişkin bildirimler Platform’da belirtilen iletişim kanalları ile gösterilecektir.

2.1.4.Cayma hakkı süresi ALICI’ya malın teslim edildiği günden itibaren başlar. İade edilen ürün veya ürünlerin iade kargo bedeli ilave masraf alınmaksızın SATICI tarafından karşılanır. Kargo bedeline ilişkin Türkiye dışından verilen siparişlerinde vergi ücretlerinde farklılık talep edilebilecektir. ALICI’nın cayma hakkını kullanması halinde SATICI ürün bedelinin iadesinde gecikmeyi haklı kılan herhangi bir hal yok ise en geç 14 (on dört) gün içerisinde gerçekleştirilecektir.

2.1.5.ALICI’nın istekleri ve/veya açıkça onun kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan mallar için cayma hakkı söz konusu değildir.

2.1.6.Cayma hakkı kapsamında iade edilecek Mal kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları varsa Mal ile birlikte hediye edilen diğer ürünlerin de eksiksiz ve hasarsız olarak iade edilmesi gerekmektedir.

2.1.7.Ürün iadesi için iade isteği öncelikli olarak müşteri hizmetlerine iletilmelidir. Ürünün iade bilgileri SATICI tarafından ALICI’ya iletilir. Bu iletişimden sonra ürün; iade ile ilgili bilgilerini içeren faturasıyla birlikte ALICI’nın adresine teslimatı yapan Kargo şirketi kanalıyla SATICI’ya ulaştırmalıdır. SATICI’ya ulaşan iade ürün iş bu sözleşmede belirtilen koşulları sağladığı takdirde iade olarak kabul edilir, iade ödemesi de ALICI kredi kartına/hesabına yapılır. Ürün SATICI’ya iade olarak teslim edilmeden bedelinin iadesi yapılmaz. Kredi Kartına yapılan iadelerin kredi kartı hesaplarına yansıma süresi ilgili bankanın tasarrufundadır.

2.1.8.Alışveriş kredi kartı ile ve taksitli olarak yapılmışsa, kredi kartına iade prosedürü şu şekilde uygulanacaktır: ALICI ürünü kaç taksit ile satın alma talebini iletmiş ise, Banka ALICI’ya geri ödemesini bu sayıda taksitle yapmaktadır. SATICI, bankaya ürün bedelinin tamamını tek seferde ödedikten sonra, banka poslarından yapılan taksitli harcamaların ALICI’nın kredi kartına iadesi durumunda konuya müdahil tarafların mağdur duruma düşmemesi için talep edilen iade tutarları, yine taksitli olarak hamil taraf hesaplarına Banka tarafından aktarılır. ALICI’nın satış iptaline kadar ödemiş olduğu taksit tutarları, eğer iade tarihi ile kartın hesap kesim tarihleri çakışmazsa her ay karta 1(bir) iade yansıyacak ve ALICI iade öncesinde ödemiş olduğu taksitleri satışın taksitleri bittikten sonra, iade öncesinde ödemiş olduğu taksit sayısı kadar ay daha alacak ve mevcut borçlarından düşmüş olacaktır.

2.1.9.Kart ile alınmış mal ve hizmetin iadesi durumunda SATICI, Banka ile yapmış olduğu sözleşme gereği ALICI’ya nakit para ile ödeme yapamaz. Üye işyeri yani SATICI, bir iade işlemi söz konusu olduğunda ilgili yazılım aracılığı ile iadesini yapacak olup, üye işyeri yani SATICI ilgili tutarı bankaya nakden veya mahsuben ödemekle yükümlü olduğundan yukarıda detayları belirtilen prosedür gereğince ALICI’ya nakit olarak ödeme yapılamamaktadır. Kredi kartına iade, ALICI’nın Bankaya bedeli tek seferde ödemesinden sonra, Banka tarafından yukarıdaki prosedür gereğince yapılacaktır.